استفاده جالب از سس کچاپ در بیمارستان و درمانگاه ها

سس کچاپ یک ماده غذایی پرمصرف و محبوب است که در سال های اخیر بیشتر مورد بحث قرار گرفته است، به ویژه به دلیل محتوای لیکوپن و خواص مفید مربوط به آن.

در بازار اروپا محصولاتی از این نوع به وفور یافت می شوند که از نظر کیفیت غذایی و حسی با یکدیگر متفاوت هستند، با توجه به اینکه بازار مواد غذایی به طور کلی اشباع شده است.

ادعای محصولات غذایی از جمله سس کچاپ دلپذیر تنها در صورت نوآوری سیستماتیک آنها امکان پذیر است، برای نوآوری مطلوب، کیفیت حسی از اهمیت اولیه برخوردار است زیرا اکثر مصرف کنندگان بیشتر از این جنبه کیفیت آگاه هستند.

بافت همراه با طعم، بو و رنگ از خواص ارگانولپتیکی مواد غذایی است، ارزیابی بافت به عنوان یک نکته مهم در ارزیابی پذیرش بالقوه مصرف کننده انواع مختلف مواد غذایی در نظر گرفته می شود.

بافت شامل چندین ویژگی است که قوام و ویسکوزیته معمولاً از جنبه های کیفی اصلی محصولات گوجه فرنگی در نظر گرفته می شود.

مقدار ذرات معلق در سرم، به عبارت دیگر، نسبت بین فاز مایع و فاز جامد که از ذرات نامحلول گوجه فرنگی تشکیل شده است، اندازه گیری قوام یک روش تشخیص اساسی است که در فرآوری صنعتی گوجه فرنگی برای تعیین کیفیت محصول استفاده می شود.

در طول مدت نگهداری، جداسازی سرم به طور طبیعی در فرآورده‌های گوجه‌فرنگی اتفاق می‌افتد، اما این پدیده اغلب توسط مصرف‌کنندگان نامطلوب تلقی می‌شود، بنابراین تولیدکنندگان از مواد مختلفی استفاده می‌کنند که رایج‌ترین آن در بازار زانتان است، تا بافت را تثبیت کند و جداسازی را محدود کند.

یکی دیگر از پارامترهای کیفی مهم محصولات گوجه فرنگی ویسکوزیته آنها است، آگاهی از این خاصیت رئولوژیکی مواد غذایی مایع و نیمه جامد برای تنظیم پارامترهای جریان در حین تولید بسیار مهم است.

داده‌های رئولوژیکی قابل اعتماد و دقیق برای راه‌اندازی و بهینه‌سازی عملیات فردی (مصرف، اختلاط، گرمایش و غیره) و اطمینان از قابل قبول بودن محصول ضروری است، زیرا محصولات با ویسکوزیته اشتباه را می‌توان غیرقابل قبول دانست یا فقط با قیمت پایین‌تر قابل فروش است.

قیمت بنابراین قوام و ویسکوزیته سس کچاپ یک ویژگی مهم هم از نظر تکنولوژیکی و هم از دیدگاه مصرف کننده در طول ذخیره سازی (برای تعیین پایداری) و همچنین در زمینه کنترل کیفیت به طور کلی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.