رادیاتور چگونه کار می کند؟

رادیاتور به عنوان یک مبدل حرارتی عمل می کند که برای انتقال گرما از یک محیط به رسانه دیگر به منظور گرمایش و سرمایش استفاده می شود.در این میان نگاهی به یک لیتر چند لیوان است داشته باشیم.

رادیاتور خودرو مهمترین بخش سیستم خنک کننده موتور است. نقش مهمی در خنک کردن مایع خنک کننده موتور دارد. گرمای موتور را خارج کرده و از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری می کند. این مقاله عمیقاً کار رادیاتور، قطعات و برخی از جنبه های مهم دیگر را توضیح می دهد.

رادیاتور چیست؟
رادیاتور بخشی از سیستم خنک کننده است که برای حذف گرمای موتور استفاده می شود. رادیاتور یکی از اجزای اصلی خودرو است که به عنوان مبدل حرارتی عمل می کند و گرما را از مایع خنک کننده موتور که از طریق رادیاتور جریان می یابد به هوای دمیده شده توسط فن منتقل می کند.

وظیفه اصلی رادیاتور خودرو جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور و خنک سازی مناسب مایع خنک کننده موتور است. گرمای بیش از حد موتور یا زمان بندی نادرست سوپاپ می تواند باعث آسیب جدی به خودرو شود.در این میان نگاهی به شستشوی رادیاتور بخاری ماشین با جوهر نمک داشته باشیم.

رادیاتور

رادیاتورها برای گرم کردن محیط یا خنک کردن مایعات ورودی (یعنی مایع خنک کننده) مانند برج های خنک کننده خشک HVAC و خنک کننده موتور خودرو استفاده می شوند. رادیاتورهای ماکزیمم بیشتر گرمای خود را به جای تابش حرارتی با فرآیند همرفت انتقال می دهند. آنها منبع خوبی برای گرما برای محیط هستند.

رادیاتورها بیشتر در صنعت خودروسازی برای خنک کردن موتورهای آی سی وسایل نقلیه استفاده می شوند. آنها همچنین در نیروگاه های ثابت، موتورسیکلت ها، لوکوموتیوها، راه آهن، هواپیماهای موتور پیستونی و سایر کاربردها که در آن موتورهای آی سی استفاده می شود، استفاده می شود.

برنج و مس به دلیل رسانایی حرارتی بالا بیشترین کاربرد را برای ساخت رادیاتورها دارند. قسمت های مختلف رادیاتور تقریباً به طور کامل لحیم کاری شده اند.

کارکرد رادیاتور
رادیاتور یکی از مهمترین اجزای سیستم خنک کننده موتور است. به حفظ دمای موتور کمک می کند. از طریق شیلنگ به موتور متصل می شود. مایع خنک کننده در داخل شیلنگ ها جریان دارد.در این میان نگاهی به مدل لباس مجلسی حریر شیشه ای داشته باشیم.

یک ترموستات در جلوی رادیاتور نصب شده است که به عنوان یک سوپاپ عمل می کند. با توجه به دمای موتور بسته و باز می شود. جریان مایع خنک کننده را تنظیم می کند.

کارکرد رادیاتور بسیار ساده است. به روش زیر عمل می کند:

با افزایش دمای موتور، ترموستات سیگنالی را به پمپ آب می فرستد. پمپ آب فعال می شود و مایع خنک کننده را به داخل شیلنگ ها پمپ می کند که از آنجا مایع خنک کننده در سراسر موتور گردش می کند و گرمای آن را جذب می کند.

هنگامی که مایع خنک کننده گرمای موتور را جذب می کند، داغ می شود. این خنک کننده داغ به رادیاتور ارسال می شود. این خنک کننده داغ از طریق دریچه ورودی وارد رادیاتور می شود. رادیاتور دارای یک فن است که هوای سرد را از طریق مایع خنک کننده داغ عبور می دهد. این هوا دمای مایع خنک کننده را جذب کرده و آن را خنک می کند.در این میان نگاهی به آموزش بستن روسری لاکچری داشته باشیم.

این خنک کننده سرد به موتور بازگردانده می شود و کل فرآیند تکرار می شود.

در طی این فرآیند، رادیاتور از پره های فلزی نازک استفاده می کند. این باله ها اجازه می دهد تا گرمای مایع خنک کننده به هوای خارج از خودرو به سرعت حذف شود.

  • منابع:
  1. How does Radiator Work? | What are the signs of Cracked Radiator?
  • تبلیغات:
  1. خاصیت یک کف دست خرما
  2. پیدا شدن حوله ای عجیب در خانه ارواح!
  3. نمودار جریان برای تهیه شیر کنجد
  4. دستگاه پرکن مایعات دمیرکو صنعت یگانه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.