ظروف مسی برای جلوگیری از سرطان

مس باعث تنظیم ضربان قلب، فشار خون و کاهش سطح کلسترول خون می شود و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. به گفته انجمن سرطان آمریکا، برخی از مطالعات نشان داد که مس دارای اثرات ضد سرطانی است، اگرچه مکانیسم دقیق چنین فعالیتی هنوز مشخص نیست از همین رو قیمت ظروف مسی برای مردم عزیز مهم بوده و آن را خریداری می کنند.

زخم ها را التیام می بخشد

خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد التهابی موجود در ظرف نقره می تواند به سرعت زخم ها را درمان و به سرعت التیام بخشد. شاید پپتیدهای مس به عنوان یکی از بهترین عوامل شفابخش در نظر گرفته شوند. طبق گفته کلینیک مایو، پپتیدها قطعات پروتئینی هستند که همراه با مس، تولید کلاژن را تحریک می کنند و می توانند اثربخشی آنتی اکسیدان ها را بهبود بخشند. ترکیب مس باعث افزایش سنتز پروتئین در کلاژن و الاستین می شود که به بهبود زخم کمک می کند.

عملکرد تیروئید را تنظیم می کند

کمبود یا سطوح پایین ظروف نقره در بدن می تواند باعث مشکلات تیروئید شود. مس یکی از مهم ترین مواد معدنی است که تیروئید برای عملکرد طبیعی به آن نیاز دارد. اگرچه موارد زیادی وجود دارد که می تواند به اختلالات تیروئید کمک کند، نوشیدن آب از یک ظرف مسی ممکن است تیروئید شما را سالم نگه دارد و عملکرد صحیحی داشته باشد.

یک نکته احتیاط: مقدار زیاد مس می تواند برای سلامتی مضر باشد، به یاد داشته باشید که این فلز به طور غریزی توسط بدن مورد استفاده قرار نمی گیرد. بنابراین، از افراط در آن خودداری کنید – نوشیدن آب دو یا سه بار در روز از یک ظروف برنز ممکن است برای بهره مندی از فواید بی شمار آن کافی باشد.

  • منابع:
  1. Amazing benefits of drinking water from a copper vessel
  • تبلیغات:
  1. اصل هایی از فنگشویی که شمارا پولدار می کند
  2. واکنش کشور های همسایه به افزایش ارسال محصولات صادراتی از ایران
  3. مرد قاتل چگونه فرزندش را با مته کشت؟
  4. چرم که می تواند گوسفند را زنده کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.