قرقاول خزری + قیمت خرید فروش

قرقاول خزری، نوعی پرنده ی زیبا که در سراسر مناطق ایران و حتی در کشور های خارجی یافت می شود اما این پرنده بیشتر در مناطق کنار دریای خزر و در جنگل های شمال سکونت می کنند.

به دلیل وجود شکارچیان و مسائل زیست محیطی، همچنین محافظت از این پرنده پرورش آن ها فقط می تواند در مراکز و مکان های مجوز دار انجام شود، که گرفتن مجوز نگهداری و پرورش این نوع پرنده به آسانی نیست و پروسه سخت و طاقت فرسایی می باشد.

قرقاول خزری در اولین سال زندگی خود به بلوغ می رسد و می تواند جفت گیری انجام دهد. این نوع قرقاول جزء اولین نژاد های این نوع پرنده است که ویژگی های ظاهری بسیار زیبایی داشته و این ویژگی ها زیبایی خارق العاده ای به این نوع قرقاول بخشیده است.

قرقاول خزری + قیمت خرید فروش

قرقاول خزری

قرقاول خزری قرقاول خزری از نظر ویژگی های ظاهری شبیه به طاووس بوده، پر های درخشان ، گردن بلند و دمی دراز دارد که گردن بر افراشته و دم بلند و پر های براق این پرنده هنگام حرکت کردن زیبایی خارق العاده ای به آن می بخشند.

قرقاول خزری بسیار به قرقاول آمریکایی شبیه است ، جنس نر آنها تفاوت های اندکی دارند مثل اینکه قرقاول آمریکایی نر حلقه ی سفیدی در انتهای گردن خود دارا می باشد که قرقاول خزری این حلقه را در گردن خود ندارد. اما جنس ماده این دو نوع قرقاول ایرانی کاملا شبیه می باشند و تفاوتی ندارند.

این نوع قرقاول با سرعت زیادی راه می رود اما در ارتفاعات بلند نمی تواند پرواز کند و در ارتفاعات کم می پرد، همچنین از پرواز های طولانی مدت دوری می کند. از نظر تغذیه این پرنده از انواع دانه های خوراکی و گیاهی ، انواع گیاهان و حتی انواع حشرات به عنوان تغذیه خود بهره می برند.

قرقاول خزری امریکایی

قرقاول خزری امریکایی قرقاول خزری آمریکایی یکی از انواع قرقاول ها می باشد که با ظاهر خود به سادگی قابل تشخیص است.این پرنده پرهایی به رنگ طلایی داشته و یکی از معروف ترین قرقاول های جهان می باشد.

همانطور که در قسمت های قبل ذکر کردیم این پرنده در قسمت انتهای گردن خود حلقه ی سفیدی دارد و گردنش نسبتا بلند است، سر کوچک و بدن چاقی دارد و همچنین دم این قرقاول صحرایی و پاهایش بلند است و نوک تیزی دارد که این ویژگی های منحصر به فرد این قرقاول، آن را از سایر قرقاول ها متفاوت کرده است.

قرقاول آمریکایی در برخی از مناطق ایران ممکن است وجود داشته باشد اما بیشتر در مناطق جنوب شرق آمریکا و ترکیه سکونت دارند. که درواقع در هریک از این مناطق این پرنده به دنبال مکان های مرتفع و کوهستان ها، زمین های کنار باتلاق ها و یا مزرعه هاو جنگل ها می باشد.

ممکن است این گونه را در هر زیستگاه نیمه باز و بازی همچون مراتع و مناطق مرتفع مشاهده کرد، اما دسترسی به آب برای این نوع پرنده مهم می باشد و بنابر این این قرقاول در محل خشک سکونت نمی کند و بیشتر در کنار آب و مخصوصا باتلاق ها یافت می شود. قرقاول خزری آمریکایی تخم گذاری بالایی دارد و با آب و هوا های مختلف سازگار است.

این پرنده در جنس ماده روزانه یک تخم می گذارد و زمانی که لانه اش پر از تخم شود روی آنها می خوابد. قرقاول خزری آمریکایی رژیم غذایی متنوعی دارد و همچون قرقاول خزری خوش خوراک است و برای تغذیه آن می توان از انواع مختلف دانه ها و غلات، جوانه ها و گیاهان، ریشه ها و شاخه های سبز، توت ها، حشرات و حتی کرم ها و خزندگان کوچک استفاده کرد.

قرقاول خزری طلایی

قرقاول خزری طلایی قرقاول خزری طلایی یکی از نژاد های قرقاول می باشد که زیبایی فوق العاده ای دارد و ازمهم ترین گونه های این پرنده می باشد. این قرقاول زیبا از نظر ظاهری دارای تاج طلایی می باشد ، قسمت های زیرین بدن آن ها به رنگ قرمز روشن است و همچنین از بالای سر این پرنده تا نزدیک گردن آن این رنگ قرمز وجود دارد اما بال های آن ها به رنگ تیره می باشد.

قرقاول خزری طلایی با نام های دیگری همچون قرقاول بلژیکی نیز شناخته می شود. تاج این پرنده و قسمتی از بدنش به رنگ طلایی است و به همین دلیل به آن قرقاول خزری طلایی گفته می شود، همچنین پاها و منقار این قرقاول به رنگ زرد می باشد. دم این پرنده بلند بوده و رنگ قهوه ای روشن همراه با نوار های موازی دارد.

قرقاول طلایی پرنده ای بسیار مقاوم است و در دو سالگی به بلوغ می رسد و می تواند جفت گیری انجام دهد. جوجه های این پرنده دوازده تا چهارده روز پس از تولد می توانند پرواز کنند.

از نظر تغذیه این پرنده بسیار خوش خوراک است و می توانند هم حیوان و هم گیاه بخورد. برای تغذیه گیاهی از انواع دانه ها، برگ ها، توت ها، غلات و میوه ها استفاده می کند و در رژیم غیر گیاهی این پرنده انواع حشرات و جوندگان وجود دارد.

زیستگاه اصلی این قرقاول کوه های مرکزی چین است اما در حالت کلی در زمین های جنگلی، جنگل های انبوه و زیر گیاهانی که به صورت پراکنده رشد کرده اند نیز می توانند زندگی کنند. این پرنده می توانند بر روی شاخه های درختان پرواز کنند و بر روی درختان می توانند از شکارچیان در امان باشند.

قرقاول خزری ماده

قرقاول خزری ماده قرقاول خزری ماده نوعی از این پرنده زیبا است که تفاوت هایی از نظر شکل ظاهری با قرقاول طلایی نر دارد و به سادگی قابل تشخیص است. این نوع قرقاول سر کوچک و منقاری خمیده و کوتاه دارد، و به دلیل اهمیت این پرنده و پنهان ماندن از دید دشمن رنگ پر های این پرنده بیشتر به رنگ زمین می باشد.

قرقاول خزری ماده پر های نخودی رنگ با لکه های قهوه ای دارد که با این رنگ به خوبی خود را استتار می کند و با محیط اطراف هم رنگ می شود. این نوع قرقاول نسبت به قرقاول خزری نر کم تر وزن میگیرد و قد کوتاه تری نسبت به آن دارد، همچنین طول دم قرقاول خزری ماده از طول دم قرقاول خزری نر کوتاه تر می باشد.

سن تخم گذاری این قرقاول به نژاد آن و شرایط محیطی بستگی دارد که اکثر قرقاول های ماده تا دو سالگی به بلوغ می رسند و تخم گذاری انجام می دهند. این پرنده ی باهوش برای حفظ تخم هایش در هنگام تخم گذاری لانه اش را در کنار بوته ها روی زمین حفر می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.