مصرف گوجه زیتونی در آش دوغ

گوجه فرنگی زیتونی گیاهی یک ساله از خانواده Solanaceae است. این محصول در مناطق آند آمریکای جنوبی منشأ گرفته است، از مرکز اکوادور، در سراسر پرو تا شمال شیلی گسترش یافته است.

از آنجا در سایر مناطق جهان معرفی شده است. امروزه انواع مختلفی از گوجه فرنگی با اشکال و رنگ های مختلف در سراسر جهان کشت می شود.

گوجه فرنگی در بسیاری از غذاها استفاده می شود و یکی از اصلی ترین سبزیجات مصرفی در جهان است. میوه‌های گوجه‌فرنگی نقش تغذیه‌ای مهمی دارند زیرا حاوی بسیاری از مواد مغذی مانند اسیدهای آمینه ضروری، ویتامین C، ویتامین A، لیکوپن و بتاکاروتن هستند.

گوجه فرنگی کشت شده خود گرده افشانی است. با این حال، روند گرده افشانی توسط باد و حشرات بهبود می یابد. اهمیت گرده افشانی در تولید گوجه فرنگی مدتهاست که به رسمیت شناخته شده است.

تحقیقات اولیه در مورد گرده افشانی گوجه فرنگی به دهه 1890 برمی گردد (Bailey, 1891). به منظور بهبود عملکرد میوه، مطالعات متعددی در مورد گرده افشانی گوجه فرنگی طی دو دهه اخیر انجام شده است.

گل های گوجه فرنگی 1.5 تا 2 سانتی متر قطر و اکتینومورف هستند. گلها به صورت انتهایی، مخالف برگها یا بین برگها به وجود می آیند.

گل‌های گوجه‌فرنگی از اندام‌هایی تشکیل شده‌اند که به‌صورت حلقه‌هایی مرتب شده‌اند. حلقه اول مربوط به کاسه گل است که به طور کلی از پنج تا شش کاسبرگ سبز رنگ تشکیل شده است.

گلهای گوجه فرنگی پرورشی هرمافرودیت و خودسازگار هستند. آنها خود گرده افشانی می کنند و گلها بدون ناقل گرده میوه می دهند.

این امر به دلیل آزاد شدن برخی از دانه های گرده در هنگام باز شدن بساک و تکان دادن گل توسط باد است (Picken, 1984). با این حال، مقدار دانه های گرده آزاد شده توسط گل ها بدون کمک گرده افشان ها ممکن است برای تضمین گرده افشانی خوب گونه کافی نباشد.

سپس برای تولید بهتر به مداخله گرده افشان ها نیاز دارند، به ویژه زمانی که گوجه فرنگی در گلخانه ها رشد می کند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.