پیدا شدن لوله پلیکا آویسا در معده پیرمرد هفتاد ساله

لوله فولادی کربن سیاه که نام آن از یک پوشش اکسید آهن تیره است که روی سطح لوله وجود دارد، گاهی اوقات با لوله گالوانیزه اشتباه گرفته می شود، اما در واقع گالوانیزه نیست.

با این حال، لوله پلیکا آویسا و پوشش آن درجاتی از مقاومت در برابر خوردگی یا محافظت را فراهم می کند.

لوله فولادی سیاه معمولاً در کاربردهای گاز استفاده می شود و همچنین برای انتقال بخار فشار بالا مانند دیگ بخار سیستم های گرمایش استفاده می شود.

لوله گالوانیزه یک لوله فولادی است که یک پوشش روی به آن اضافه شده است تا یک مانع محافظتی خارجی در برابر مواد خورنده ایجاد کند.

این نوع لوله‌کشی که گاهی به آن گالوانیزه گرم نیز گفته می‌شود، در خطوط آب و گاز تجاری و مسکونی استفاده می‌شود و تا 250 psi درجه‌بندی می‌شود.

طول های استاندارد، مانند لوله گالوانیزه 20 فوت یا بخش لوله گالوانیزه 12 فوت در دسترس هستند، و ممکن است برای نصب آماده با اتصالات لوله استاندارد از قبل رزوه شوند، یا می توان آنها را به صورت سفارشی برش داد و در محل با استفاده از قالب های رزوه کاری لوله رزوه کاری کرد.

علاوه بر لوله گالوانیزه، لوله فولادی ممکن است با پوشش لوله های سفارشی ساخته شود، با هدف ایجاد مقاومت در برابر خوردگی ناشی از شرایط محیطی مانند آب نمک، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، محافظت در برابر سایش مکانیکی یا حفاظت کاتدی.

مواد پوشش دهنده متداول می تواند شامل آسفالت قیری، اپوکسی قطران زغال سنگ، پلی اورتان، شیشه (مینای چینی) یا ملات سیمان باشد.

لوله های راه راه یا لوله فولادی موج دار (CSP) انواع لوله های فولادی است که رواناب های طوفان را هدایت می کند و کاربرد گسترده ای در کاربردهای زهکشی و زهکشی طوفان پیدا می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.