کشف اولین نقره در ایران

شیمیدانان نقره را به عنوان یک فلز واسطه طبقه بندی می کنند. فلزات واسطه عناصری بین گروه های 2 و 13 در جدول تناوبی هستند. جدول تناوبی نموداری است که نشان می دهد عناصر شیمیایی چگونه با یکدیگر مرتبط هستند. بیش از 40 عنصر، همه فلزات، در محدوده فلزات واسطه قرار می گیرند در این میان نگاهی به نقاشی با رنگ روغن داشته باشیم.

نقره نیز به عنوان یک فلز گرانبها طبقه بندی می شود. فلزات گرانبها در پوسته زمین زیاد نیستند. آنها جذاب هستند و از نظر شیمیایی چندان فعال نیستند. این خواص باعث می شود که فلز در جواهرات، سکه ها و هنرها مطلوب باشد. حدود نیم دوجین فلز نزدیک به نقره در جدول تناوبی نیز فلزات گرانبها هستند. اینها شامل طلا، پلاتین، پالادیوم، رودیوم و ایندیم است.

نقره هزاران سال است که توسط انسان ها استفاده می شود. اغلب به عنوان یک عنصر آزاد در طبیعت رخ می دهد. همچنین می توان آن را به راحتی از سنگ معدن آن استخراج کرد. این ویژگی ها باعث شد انسان های اولیه به راحتی در مورد نقره بیاموزند  در این میان نگاهی به نقره فروشی اصفهان داشته باشیم.

امروزه مهمترین کاربرد نقره در عکاسی است. سه ترکیب نقره مورد استفاده در عکاسی عبارتند از: کلرید نقره (AgCl)، برمید نقره (AgBr) و یدید نقره (AgI). از نقره برای ساخت تجهیزات الکتریکی، آینه، تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و جواهرات نیز استفاده می شود. اغلب برای ساخت آلیاژ با طلا برای برخی از این کاربردها استفاده می شود. یک آلیاژ از ذوب و مخلوط کردن دو یا چند فلز ساخته می شود. این مخلوط دارای خواصی متفاوت از خواص فلزات است.

کشف و نامگذاری
نقره احتمالاً اولین بار پس از طلا و مس کشف شد. طلا و مس اغلب به عنوان عناصر آزاد در طبیعت وجود دارند. آنها رنگ های بسیار متمایزی دارند که یافتن این فلزات را برای انسان های اولیه آسان کرده است.

نقره نیز به عنوان یک فلز آزاد وجود دارد، اما بسیار کمتر از طلا یا مس. در مقطعی، انسان ها یاد گرفتند که نقره را از سنگ معدن آن استخراج کنند. اما این کشف باید خیلی زود در تاریخ بشر اتفاق افتاده باشد. باستان شناسان (دانشمندانی که تمدن های باستانی را مطالعه می کنند) اشیایی نقره ای پیدا کرده اند که مربوط به حدود 3400 سال قبل از میلاد می باشد. در کشور مصر. نقاشی های برخی از قدیمی ترین اهرام مردانی را نشان می دهد که با فلز کار می کنند و احتمالاً نقره را از سنگ معدن آن استخراج می کنند در این میان نگاهی به نگهداری طلا در فویل آلومینیوم داشته باشیم.

سایر فرهنگ های اولیه نیز از نقره استفاده می کردند. اسناد مکتوب از هند این فلز را در حدود 900 سال قبل از میلاد توصیف می کند. هنگامی که اروپایی ها برای اولین بار وارد شدند، نقره در قاره آمریکا رایج بود.

کتاب مقدس حاوی ارجاعات زیادی به نقره است. از این فلز به عنوان روشی برای پرداخت هزینه اشیاء استفاده می شد. همچنین معابد، کاخ ها و دیگر ساختمان های مهم را تزئین می کرد. کتاب مقدس همچنین شامل بخش هایی است که ساخت نقره را توصیف می کند.

کلمه نقره حداقل به قرن دوازدهم پس از میلاد برمی گردد. به نظر می رسد از یک کلمه انگلیسی قدیمی که برای توصیف فلز استفاده می شود، seolfor آمده است. با این حال، نماد نقره (Ag)، از نام لاتین آن، argentum می آید. این نام ممکن است از کلمه یونانی argos به معنای “براق” یا “سفید” گرفته شده باشد در این میان نگاهی به نگهداری زیتون برای مدت طولانی داشته باشیم.

  • منابع:
  1. Overview
  • تبلیغات:
  1. تولید محصولات ارگانیک ایده ای برای پولدار شدن در روستا
  2. با پوشیدن کت دیگر سردتان نمیشود
  3. کیفیت زندگی مردم چگونه بالا می رود؟
  4. تصاویر جالبی از فرار یک زندانی از راه لوله پلی اتیلن!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.