گردوی تازه ارومیه را در قورمه سبزی استفاده کنید

در طول دوره درمان رژیم غذایی غنی شده با گردو، شرکت کنندگان روزانه 56 گرم گردوی تازه در ارومیه پوست کنده و برشته نشده مصرف کردند. به شرکت کنندگان یک منبع 8 هفته ای گردو داده شد و به آنها آموزش داده شد که گردو را به عنوان میان وعده یا همراه با غذا مصرف کنند.

از شرکت کنندگان خواسته شد تا بسته های خالی خود را در پایان دوره رژیم غذایی غنی شده با گردو بیاورند. شرکت کنندگان در طول مطالعه رکوردهای رژیم غذایی 3 روزه را تکمیل کردند. رکوردهای رژیم غذایی 3 روزه یک بار در طول دوره اولیه، یک بار در طول دوره رژیم غذایی و یک بار در طول دوره شستشو انجام شد.

به شرکت کنندگان دستور داده شد که داروهای پایه، مکمل ها و سطح فعالیت بدنی خود را در طول مطالعه حفظ کنند. برای اطمینان از ثابت ماندن وزن در طول دوره رژیم غذایی غنی شده با گردو، شرکت کنندگان توسط یک متخصص تغذیه در مورد استراتژی هایی برای جایگزینی همکالری گردو به جای سایر غذاها در رژیم غذایی به شرکت کنندگان مشاوره داده شدند، اما به آنها آموزش داده شد که در غیر این صورت به الگوهای غذایی معمول خود ادامه دهند.

انطباق با درمان و الگوهای غذایی از سوابق رژیم غذایی ارزیابی شد.این مطالعه یک کارآزمایی بالینی تصادفی، کنترل شده، تک سوکور و متقاطع بود. همه شرکت‌کنندگان ابتدا تحت یک دوره 4 هفته‌ای برای تثبیت رژیم غذایی و وزن قرار گرفتند، که در طی آن شرکت‌کنندگان از خوردن گردو و مصرف داروها و مکمل‌های بدون نسخه وازواکتیو خودداری کردند.

پس از دوره اجرا، شرکت‌کنندگان (24 نفر) به‌طور تصادفی به یکی از دو تغییر احتمالی یک رژیم غذایی آزاد با گردو و یک رژیم غذایی آزاد بدون گردو به مدت 8 هفته تقسیم شدند.

تکالیف درمان با یک دوره شستشو 8 هفته ای از هم جدا شدند.معیارهای خروج شامل استفاده فعلی از داروها یا مکمل‌های وازواکتیو، اختلال در خوردن، بیماری عروقی آترواسکلروتیک شناخته شده، آپنه خواب، بارداری، رژیم غذایی محدود، آلرژی به گردو یا سایر آجیل‌ها، و استفاده از داروهای کاهنده چربی یا فشار خون، مگر اینکه شرایط ثابت همراه با دارو برای حداقل 3 ماه و تمایل به خودداری از مصرف دارو به مدت 12 ساعت قبل از ارزیابی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.